MyQ - nástroj pro sledování tiskových nákladů

Tiskové řešení MyQ umožňuje sofistikované sledování nákladů na tisk a jejich rozložení podle jednotlivých uživatelů a tiskových zařízení. Velice podrobná historie pak umožňuje dohledat s přesností na minuty, kdy který uživatel tiskl na konkrétním zařízení. MyQ Vám také pomůže získat přehled o přetěžování, nebo naopak nevytížení tiskových zařízení, na jehož základě můžete vhodně zefektivnit rozmístění jednotlivých tiskových zařízení. Navíc MyQ umožňuje omezení přístupu uživatelů na jednotlivá tisková zařízení, čímž může například zamezit velkému množství nekontrolovatelných barevných tisků.

MyQ embedded terminal

MyQ existuje ve 3 edicích:

Ačkoli MyQ Free neposkytuje všechny funkce komerčních verzí MyQ, je její funkcionalita pro mnoho firem zcela postačující. Ostatní firmy, které uvítají podrobnější reporty, import uživatelů a skupin z AD, kreditní účtování a další rozšířené funkce, mohou po bezplatném vyzkoušení verze MyQ Free jednoduše povýšit na komerční verze MyQ, které jim tuto rozšířenou funkcionalitu nabídnou v plném rozsahu. Podrobné srovnání všech verzí systému MyQ naleznete v tabulce Srovnání verzí.

Pokud je kopírovací stroj vybaven MyQ terminálem, je jeho ovládání zablokované a odemkne se pouze po přihlášení oprávněného uživatele. Stroj je tudíž zabezpečen proti použití jakoukoliv neautorizovanou osobou.

Zakoupení MyQ terminálu se čtečkou umožní rozšíření funkcionality systému MyQ o další pokročilé funkce, jako jsou zabezpečené kopírování, zabezpečený tisk (tzv. funkce follow me) či správa skenování. Kombinace volně dostupného nekomerčního software MyQ Free s hardwarem pro identifikaci uživatele na tiskových zařízeních je v oblasti tiskových řešení unikátní a jedná se jednoznačně o celosvětově nejdostupnější řešení využívající identifikaci ID kartami pro tiskové a kopírovací funkce.

Online účtování V první řadě zapomeňte na hojně rozšířené účtovací systémy založené na bázi monitorování tiskového spooleru. Tyto systémy nemají žádnou zpětnou vazbu mezi PC a tiskárnou, a proto nejsou schopny ověřit, jestli se tisková úloha opravdu vytiskla. Narozdíl od nich MyQ vzdáleně načítá přímo počítadla tiskových zařízení, a zaúčtuje proto pouze ty stránky, které se fyzicky vytiskly. Jestliže je úloha uživatelem zrušena, nebo pozastavena, není zaúčtováno nic.

Heterogenní prostředí Většina výrobců tiskových zařízení poskytuje ke svým produktům alespoň základní možnosti účtování. Problémem těchto systémů je ale fakt, že fungují pouze s produkty daného výrobce a není možné použít je centrálně na všechna zařízení. Tiskové řešení MyQ umožňuje komunikovat s většinou tiskových zařízení nezávisle na jejich výrobci.

Webové rozhraní Další podstatnou výhodou tiskového řešení MyQ je přehledné webové rozhraní, které každému uživateli umožňuje přístup ke svým tiskovým úlohám a vlastním statistikám bez jakékoliv instalace na uživatelské stanici. Toto rozhraní podporuje všechny nejčastěji používané prohlížeče, správa a sledování tisku jsou tedy dostupné odkudkoli, nezávisle na operačním systému.

Stabilita systému Vzhledem k tomu, že MyQ Free vychází z komerčního tiskového řešení MyQ, které je již přes 5 let úspěšně nasazováno nejen v České republice, ale i v zahraničí, je jeho stabilita a spolehlivost ve srovnání s jinými freeware produkty na velmi vysoké úrovni.

Zaujal Vás sytém MyQ natolik, že chcete vyzkoušet jeho přednosti na vlastní kůži?

  1. Stáhněte instalační soubor MyQ a Uživatelskou příručku.
  2. Nainstalujte MyQ Free do svého tiskového prostředí a již po krátké době odhalte nehospodárnost svého tiskového provozu
  3. Nahraďte nehospodárná a zastaralá tisková zařízení
  4. Nastavte uživatelům omezení přístupu k tisku tak, aby využívali tiskové funkce pouze pro to, co opravdu potřebují ke své práci
  5. Zvažte rozšíření MyQ na komerční verzi MyQ Business, nebo MyQ Business Pro, pro ještě lepší kontrolu a správu tiskových funkcí.

Pokud Vás tiskové řešení MyQ zaujalo natolik, že zvažujete některou z placených verzí, neváhejte nás kontaktovat.